Türkiye Taekwondo Federasyonu 7-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Özbekistan’da yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonası’na katılacak milli takım ve seçme müsabakaları ile ilgili bir duyuru yayınladı.

0
1564

Seçme Tarihi : 8-9 Temmuz 2019
Tartı : 
Her sıkletin tartısı müsabakasından bir gün önce müsabakaların düzenlendiği spor salonunda yapılacaktır.
Seçme ve Tartı Yeri :
 Taha Akgül Spor Salonu – Keçiören Ankara
Müsabaka Programı : Müsabaka programı daha sonra açıklanacaktır.



Seçme yapılacak sıkletlerdeki ek seçme listeleri daha sonra yayınlanacaktır.



Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde seçme listelerinde, direkt gidecek sporcu isimlerinde ve seçme müsabakalarının kurallarında değişiklikler yapabilir.

Teknik Kurul seçme müsabakalarını kazanan sporcuların kamp çalışmalarındaki performans durumuna göre tekrar seçme müsabakası yapabilir veya milli takım listesinde değişikliğe gidebilir.

– Seçmeler “Daedo Elektronik Sistem” ile yapılacaktır.

– Tartıda kilo toleransı olmayacaktır.

– Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) ‘nun son oyun kuralları geçerli olacaktır.

– Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir. 

Taekwondo camiasına önemle duyurulur.

ERKEKLER

33 KG

Yusuf Badem – Direkt

37 KG

Seçme Listesi :
1 – Murat Berk Kaya – İstanbul 
2 – Hamza Osman Aydoğan    – Ankara
3 – Yiğithan Abut – İstanbul 
4 – Selim Gür – Samsun
5 – Sefacan Ateş – İzmir
6 – Halil İbrahim Akar – Düzce
7 – Erencem Polat – Erzincan
8 – Emir Can Kaya – İzmir

41 KG

Cüneyt Gökalp – Direkt

45 KG

Ceyhun Can Münyas – Direkt

49 KG

Seçme Listesi :
1 – Ahmet Eren Güneş – Bursa 
2 – İbrahim Halil Çelik – Şanlıurfa 
3 – Zafer Erdem Delen – İstanbul 
4 – Gökhan Kaya – Kocaeli
5 – Kerem Çınar – Osmaniye
6 – Mehmet Eren Koçak – İstanbul
7 – Giray Taşçinar – İzmir
8 – Alper Şanlı – Kocaeli

53 KG

Alperen Ayaz – Direkt

57 KG

Hakan Kaya – Direkt

61 KG

Seçme Listesi :
1 – Ömer Çayır – İstanbul 
2 – Yunus Emre Konur – İstanbul 
3 – M. Yahya Demir – Malatya
4 – Ömer Furkan Körpe – Ankara 
5 – Münir Furkan Doğru – Osmaniye
6 – Atakan Gorça – Edirne
7 – Şahin Zeki Sular – İstanbul
8 – İshak Göker – Erzurum

65 KG

Seçme Listesi :
1 – Bekir Berke Kocagöz – Konya 
2 – Rahmet Baran Şimşek – Ankara
3 – Furkan Özen – Yozgat 
4 – M. Baran Akçay – Karaman
5 – İbrahim Talha Aydemir – İzmir
6 – Emirhan V. Çataltaş – İstanbul
7 – İhsan Bayraktar – Bursa
8 – Serdar Sabit Güngör – İzmir

+65 KG

Seçme Listesi :
1 – Mehmet Efe Özdemir – İzmir
2 – Ali Hamza Koç – Malatya
3 – Muharrem Akalın – Ankara
4 – Ahmet Karsanba – Tekirdağ 
5 – Musab Aydın – Konya
6 – Halil İbrahim Degeç – Düzce
7 – Mustafa Akıncı – Konya
8 – Murathan Gedik – Kastamonu

BAYANLAR

29 KG

Seçme Listesi :
1 – Hayrunnisa Gürbüz – İstanbul  
2 – Zeynep Nisa Hacıoğlu – Tekirdağ
3 – Ebrar Çakır – Ordu
4 – Zeynep Asya Yeşil – Kayseri
5 – Sıla Nur Uzunkaya – Ankara 
6 – Havva Nur Doğan – Karaman
7 – Beyza Emine Şenol – İzmir
8 – Gürcü Gül Göktaş – Ankara

33 KG

Seçme Listesi :
1 – Şüheda Yangın – Bilecik
2 – Şeyma Elif Hacıoğlu – Tekirdağ
3 – Esmanur Aydin – Bursa
4 – Marziye Bozkurt – Manisa
5 – İlayda Eyriçayır – Samsun
6 – Zeynep Eda Sarı – Bilecik
7 – Fatmanur Öner – İstanbul
8 – Sudenaz Fatma Tekel – Kayseri

37 KG

Elif Sude Akgül – Direkt

41 KG

Zeynep Nur Sarıçiçek – Direkt

44 KG

Seçme Listesi :
1 – Rüya Diler – İstanbul 
2 – Elif Sudem Dülger – Samsun 
3 – Beyza Karabulut – Ankara 
4 – Özge Çalışkan – İstanbul
5 – Zeynep Gonca Erdoğan – Çanakkale
6 – Buse Demiralp – Bursa 
7 – Zeynep Sude Kıran – İstanbul 
8 – Şevval Yetgin – Mersin

47 KG

Elifsu Gençyılmaz – Direkt

51 KG

Hatice Pınar Yiğitalp – Direkt

55 KG

Ayşenur Konakçı – Direkt

59 KG

Büşra Öztürk – Direkt

+59 KG

Zehra Begüm Kavukcuoğlu – Direkt